Sohbet Girişi

Özverili Olmak

Özverili Olmak

Özveri istediğimiz başarıya ulaşmak için gösterdiğimiz fedakarlıktır. Özverili olmadan zor işler başarmak istediklerimizi elde etmek kolay değildir. Bu hayatta başarılara imza atanlar ancak ve ancak özverili olup yeterince çalışanlardır.

Bu hayatta hepimizin beklentileri ve hedefleri vardır. Bu hedeflere ulaşmak bize çeşitli kazançlar sağlar ve bizi mutlu eder. Ancak bu mutluluğu elde etmek için belki de belli bir süre bazı zorluklara sıkıntılara katlanmak zorunda kalırız. Biliriz ki sıkıntılar gelip geçicidir.Bir fidanın büyüme süreci gibidir. Zamanı geldiğinde tüm bu zorlukların meyvesini en güzel şekilde yiyeceğimizi biliriz. Bu nedenle de her şeye katlanırız.

Hiç bir hedef ulaşılmayacak kadar uzakta değildir. Eğer gücümüzün farkına varır, kendimize inanır ve özverili bir şekilde çalışırsak her şeyi elde edebiliriz. Bu nedenle özverili olmak beklenen o güzel gün için bazı zorluklara katlanmak şarttır.

Bir tohumu ektiğiniz anda meyvesini alamazsınız. Öncelikle o tohumu uygun şartlar altında toprağa ekip suyunu verirsiniz. Zamanı geldiğinde filizlenir, filizler fidana dönüşür. Siz ona bakmaya onun için emek vermeye devam edersiniz.

Özverili olmak da böyle bir şeydir. Başlar da her türlü sıkıntılarla boğuşmak belki yorgun düşüp uykusuz kalmak zorunda kalırsınız. Ancak çektiğiniz bu sıkıntıların hiçbiri boşuna değildir. Tüm bu sıkıntılar hedefinize adım adım yaklaştığınızın habercisidir. Bu sıkıntılar, hedefinizle sizin aranızdaki bir yol gibidir. Bu yolu geçmeden çeşitli badireleri atlatmadan yolun sonunu göremez hedefinize ulaşamazsınız.

Özverili olmak hayatın her alanında gereklidir. Bir anne özverili olmadan çocuğunu yetiştiremez. Bir öğrenci özverili olmadan başarılı olamaz. Yine bir devlet yöneticisi özverili olmadan ülkesini kalkındıramaz. Özverili olduğumuzda hedeflerimize ulaşmanın daha kolay olacağını bilmeli ve bu bilinci hayatımızın her alanına tatbik etmeliyiz.

HaFiZ 1364
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odaları içerisinde, seviyeli, saygılı ve hoşgörü ile sohbet edilmesini önemsiyoruz, Sohbet ederken ahlak kurallarına uygun şekilde chat yapmanızı tavsiye ediyoruz.
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı