Sohbet Girişi

Sigara İçmek Haram mıdır

Sigara İçmek Haram mıdır

Sigara alışıldığın da en zor terk edilen kötü alışkanlıklardan biridir. Çünkü bırakılması ne kadar zorsa, zararları da o kadar büyüktür. Sigara içenlerde bir çok hastalıklar ortaya çıkar. Bunların en önemlilerin başında akciğer kanseri kanseri gelir. Akciğer kanseri tedavisi en zor olan kanser türlerinden biridir. Sigara için her kişi sırf o yüzden ölmez ama bu kişiler hem hayatları boyunca hem de onun vermiş olduğu rahatsız edici durumlara maruz kalır. Allah cc Kuranı kerimde Şöyle buyuruyor:

Ey insanlar yeryüzünde temiz ve helal rızık yiyin. (Bakara Suresi 168.ayet)                                                                                                                        Yani aslında temiz olan iyi olan besinlerle beslenmeliyiz kötü şeylerden uzak durmamızı gösteren bir ayettir.

Nereden bakarsak bakalım sigara her şekilde zararlı bir maddedir. Bu zararları saymakla bitiremeyiz. Tüm bunları bilmek ve sigaraya hiç yaklaşmamak en iyisidir. Hepimiz bilmeliyiz ki bir kere ona alışırsak onu bırakmamız artık imkansız hale gelir. Bu sebeple özellikle çocuklarımızı sigara kullanan kişilerden uzak tutmalı onları kötü alışkanlıklardan da uzak tutmalıyız

Son olarak bizlerde bu toplumun bir ferdi olarak kendimize ailemize ve toplumumuza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Sigara asla bulaşmayalım. Sigara kullanıcı olmuşsak ta güzel bir atasözümüzle bitirelim. (Zararın neresinden dönersek dönelim kardır.)

HaFiZ 105
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odaları içerisinde, seviyeli, saygılı ve hoşgörü ile sohbet edilmesini önemsiyoruz, Sohbet ederken ahlak kurallarına uygun şekilde chat yapmanızı tavsiye ediyoruz.
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı