Sohbet Girişi

Şeytan Hiç Vazgeçmiyor

Şeytan Hiç Vazgeçmiyor

Şeytan hiç vazgeçmiyor senden, peki sen neden o kadar çabuk vazgeçiyorsun Rabbinden. Hangi günahın daha büyük ki Rabbinin rahmetinden.

Neden Vazgeçiyorsun ?

Af  tövbe kapısından ayrılıp isyan gaflet kapısına varıyorsun. Unutma sen bir ben-i Ademsin en büyük düşmanın için de ve her an seninle devamlı sesi kulağın da.

Şerrinden Allah nebisi sav bile göz açıp kapayıncaya kadar nefsinin şerrinden Rabbine sığınmış.

Sen ne bir peygambersin ne de ismet sıfatında bir kul, devamlı mücadele edeceksin. Hata yapacaksın günah çukuruna batacaksın her seferinde yine tövbe kapısına koşacaksın. Asla ümidini kesmeden yitirmeden nedamet duygusuyla mahcup ve pişmanlıkla gözyaşlarıyla yalvaracaksın Allaha.

Nefsin senin en büyük düşmanın, ve her an  sesi kulağında. Vesvesesin sesini işitiyorsun. Asla arzusundan vazgeçmiyor nefsin, pes etmiyor onu terbiye ettiğini sandığın güvendiğin an hortluyor yine karşında.

Yabani at misali dizginlerini gevşettiğin an seni alabora ediyor  tüm gücüyle seni günah çukuruna atıyor. Son olarak Şu ayet meali ile bitirelim.

-İnsanlar Allah’ın vadi elbette gerçektir. Öyleyse sakın dünya hayatı sizi aldatmasın, o çok hilekar Şeytan da sizi aldatmasın. Allah’ın kerem ve merhametini ileri sürerek sizi aldatmasın. (Fatır Suresi 5 )

HaFiZ 81
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odaları içerisinde, seviyeli, saygılı ve hoşgörü ile sohbet edilmesini önemsiyoruz, Sohbet ederken ahlak kurallarına uygun şekilde chat yapmanızı tavsiye ediyoruz.
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı