Sohbet Girişi

Kuranı Kerim Okumak

Kuranı Kerim Okumak

Kur’an son peygamber olan Hz Muhammed sav gönderilen ve Allah’ın tüm emir ve yasaklarını içinde barındıran kutsal kitabımızdır.

Bir Müslüman için  en iyi yol gösterici Kur’an Kerimdir. O okuyup anlayalım ve anladıklarımızı hayatımıza tatbik edelim diye indirilmiştir. Onda eksik ve hata yoktur. Ona uygun bir şekilde hareket eden hayatını ona göre düzenleyen bir insan hem bu dünyada hem de öteki dünyada daha mutlu olur. Kuranı Kerim diğer kitapların aksine hiç bozulmamıştır ve Allah tarafından sonsuza kadar korunacaktır.

İslam dininin ana kaynağı Kuranı Kerim’dir ifadesi islam inancına sahip Müslümanların bu kitaba göre şekillendirdiklerini onun emrettiği gibi yaşadığını gösterir. Allah tarafından gönderilen dört büyük kitap Kuran İncil Tevrat ve Zeburdur. Kuranı kerim ise Hz. Muhammet tarafından tüm insanlığa gönderilen son kitaptır.

Allah cc kitabında eksik bırakmamıştır. İnsanlara her şeyi anlatıp öğretmiştir. Gerek ibadet gerekse de yaşam prensipleri detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Bir insan neyin doğru ve neyin yanlış olduğunu bu kitaptan öğrenebilir ve hayatını ona göre şekillendirebilir.

İslam dinin temel kaynağı Kuranı Kerimdir. Kur’an hiç bir zaman kötüyü emretmez o daima iyilikten ve dürüstlükten yanadır. Eğer yaşamınızı ona göre şekillendirirseniz hem kendiniz hem de çevreniz daha mutlu olacaktır..

Allah cc bizleri Kur’an dan ve İman Yolundan ayırmasın.. Amin

HaFiZ 101
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odaları içerisinde, seviyeli, saygılı ve hoşgörü ile sohbet edilmesini önemsiyoruz, Sohbet ederken ahlak kurallarına uygun şekilde chat yapmanızı tavsiye ediyoruz.
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı