Sohbet Girişi

Azim Ve Kararlılık

Azim Ve Kararlılık

Her insan olduğu durumdan çok daha iyi yerlerde olmak ister. Kimisi bunun için gerçek anlamı ile uğraşır ve daha iyi yerlere gelir. Kimisi ise olduğu yerde saymaya devam eder.

Olduğu yerden daha iyi yere gelmeyi başaranlar, azmedenlerdir. Yani hedeflerine ulaşmak için tüm güçleri ile çalışanlardır. Çalışkanlık onların en önemli özelliğidir. Azimli insanlar çalışmayı severler. Onların tembellikle pes etmekle işi olmaz. Bazen büyük engellerle karşılaşsalar da bu engelleri kararlılıkları sayesinde kolayca aşarlar. İnanmak başarmanın yarısıdır derler. Evet gerçekten de başaracağına inananlar, bu doğrultuda gereken her şeyi yapar ve başarırlar.

Azim zor bir işin üstesinden gelme isteği ve kararlılığıdır. Kolay işler zaten büyük bir çaba gerektirmez. Ancak zor bir işi başarmak büyük azim ve kararlılık gerektirir. Deyim yerindeyse çelik gibi bir iradeniz olmalı ki bu zor işi başarmak için geçilmesi gereken basamakları tek tek geçebilesiniz.

Her insanın hayalleri başarmak istedikleri vardır. Ancak ne yazık ki her insan bu hayallerini gerçekleştirme olanağına sahip olmaz çünkü yeteri kadar azme ve kararlılığa sahip değillerdir. Başaranlar sadece başaracağına tüm kalbiyle inananlar ve bu doğrultuda yapılması gereken her şeyi layıkıyla yapanlardır. Azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Eğer bu sözün manasını gerçek anlamda idrak edip hayatımıza uygularsak en zor işleri bile başarabiliriz.

Başarıya ulaşmak zor değildir. Eğer hayal ettiğimiz yerde değilsek ya kendimize olan inancımızı kaybetmişizdir ya da bunu gerçek anlamda istemiyoruzdur.

İnsanı başarıya götüren yegane şey azimdir. Azimli olan kararlı bir duruş sergileyen, pes etmeyen her insan en zor işlerin bile üstesinden gelebilir. Pes etmek, başlanan işi yarıda bırakmak azimli insanın kitabında yoktur. Azimli insan her ne olursa olsun başarıya odaklanır ve önüne çıkan tüm engelleri tek tek aşar.

Hiçbir başarı ulaşılamayacak kadar yüksekte değildir. İnsan beyni mükemmeldir. Kafasına koyduğunu bir şekilde yapacak kapasitededir. Bu yüzden her zaman başaracağınıza inanın. Bu doğrultuda yapılması gereken her şeyi yapın.

Azimli olmak insanı başarıya götürür. Sizlerde başarılı olmak ve daha iyi yerlere gelmek istiyorsanız hayallerinizden asla vazgeçmeyin ve onları gerçekleştirmek için gücünüzün son damlasına kadar kullanın..

HaFiZ 82
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odaları içerisinde, seviyeli, saygılı ve hoşgörü ile sohbet edilmesini önemsiyoruz, Sohbet ederken ahlak kurallarına uygun şekilde chat yapmanızı tavsiye ediyoruz.
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı