Sohbet Girişi

Allah Kulunu nasıl Zikir eder

Allah Kulunu nasıl Zikir eder

Adamın biri geceleri devamlı  Allah’ı zikr ederdi. Bütün gecesi zikir içinde geçerdi.  Zikir kalbine yerleşmiş gönlüne tat vermişti.

Bir gün şeytan bu adama yaklaştı ve Böyle Allah’ı zikir etmen ne kadar daha devam edecek. Sen gece gündüz Allah diyorsun peki bir kere olsun Allah da sana buyur kulum dedi mi ? Zikrin karşılığını aldın mı

Madem sana bir karşılık verilmiyor, sen bu kötü halinle ve kara yüzünle ne zamana kadar Allah  diyeceksin? diye vesvese verdi.

Bu vesvese adama tesir etti. Kalbi karıştı. o­nu gerçek zannetti. Demek ben Allah‘ı zikretmeye layık bir kul değilim bana karşılık verilmiyor diyerek zikri bıraktı ve uyudu.

Gece Rüyasın da Hızır as gördü. Hz Hızır ona

-Allah’ı zikir etmeyi neden bıraktın. Zikirden Neden pişmanlık duydun? diye sordu

Adam :

-Ben sürekli Allah Allah diye zikrettim fakat bir gün olsun Allahtan buyur kulum diye bir karşılık duymadım. Ben bu işe layık olmadığımdan ve Allah’ın kapısından kovulmaktan korkuyorum dedi.

O zaman Hz Hızır şöyle bir uyarıda bulundu.

-Senin Allah Allah demen O’nun buyur kulum demesidir. O seni zikretmese sen O’nu hiç zikredemezdin. Senin O’na kavuşma arzusu ile amel edip çırpınman O’nun tarafından sana verilmiş bir cezbedir. O seni sevmese kendi yolunda koşturmazdı. Senin Allah‘tan korkun ve O’na duyduğun aşk O’nun sana lütfüdür. Senin her ya Rabbi  diye inleyişinde O da sana yönelir seni dinler ve karşılık verir. Allah  bir kulun kalbini bağlarsa o kul Allah’ı zikredemez. Allah   yolunu açmazsa, kul dua edemez.

 

HaFiZ 86
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odaları içerisinde, seviyeli, saygılı ve hoşgörü ile sohbet edilmesini önemsiyoruz, Sohbet ederken ahlak kurallarına uygun şekilde chat yapmanızı tavsiye ediyoruz.
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı