Sohbet Girişi

Aile Hayatı

Aile Hayatı

İslam aileye büyük önem vermektedir. Bu nedenle toplumun ve gelecek neslin yetişmesinin sağlam olabilmesi için işi tam başından ailenin kurulumundan sağlam  tutmak lazımdır. Sağlam aileye ulaşabilmek için ailenin esasını teşkil edecek olan karı kocanın iyi meziyetlerle bezenmiş olmasını tavsiye etmektedir.

İslam aile yuvası kuracak erkek ve kadının nikah ile evlenmelerini kurdukları yuvada karşılıklı sevgi ve saygı hisleriyle yaşamalarını, gerek ferdi gerekse sosyal vazifelerini bilerek nizam ve intizam içerisinde devamını sağlamalarını birlik bağlarını koparacak aile saadetini bozacak ve yuvayı yıkacak her türlü kötü hareketten sakınmalarını emretmiştir.

Ailenin ortamı tek kelime ile sevgi ve saygı olmalıdır. Aile ortamı sevgi saygı şefkat ve dayanışma temelleriyle yükselmelidir. Aksi takdirde aile içerisinde huzursuzluklar yaşanır ve örnek bir aile hayatı yaşanamaz.

İslam ve aile birbirinin oluşmasını sağlayan önemli bir etkendir. İslam aileyi oluşturmaktadır. Bir anne ve baba ile çocukları İslam sayesinde bir arada durabilmektedirler. İslam, aileyi oluşturan çok önemli bir sebeptir.

Aile dediğimiz sıcak bir yuvadır. Bu sıcak yuvaya nasip olmakta İslam’a yöneldiğimizin işaretidir. Allah herkese merhamet eder. Aileye de elbet gün gelir mutlu olacağı bir durum ile karşılaştırır. İslam’ın en doğrusu İslam’ı çok iyi tanıyan kişilerdir. Günümüzde insanların anne, baba ve çocuklarıyla mutlu ve sımsıcak sevgi dolu bir yuvayı kurabilmesi İslam sayesindedir.

Aile İslam sayesinde oluşmaktadır. İslam mutlu ve sevgi dolu, hiç bir sıkıntı ve zorlukla karşılaşmamak için kurtarıcı gibidir. İslam dini, aile kurmakta çok önemli olan etkendir. İslam olmazsa, bir aile yaşayamaz. Çünkü İslam aileyi oluşturan bir unsundur..

 

HaFiZ 93
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odaları içerisinde, seviyeli, saygılı ve hoşgörü ile sohbet edilmesini önemsiyoruz, Sohbet ederken ahlak kurallarına uygun şekilde chat yapmanızı tavsiye ediyoruz.
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı